Listopad 2007

Tmou 9

6. listopadu 2007 v 17:49
(Varování na začátek: celá reportáž je pojata spíš jako komentáře pro ty, kdo na hře byli, čtenářům ne-účastníkům můžou chybět souvislosti. Doporučuji jim otevřít si paralelně stránku se zadáním šifer.)
Na Tmou 9 se Černý racek vydal v nezvyklém složení. Diáře stálých členů Petra, Honzy i Vlaďky hovořily neúprosně - termín nevyhovuje. Ze základní sestavy jsme tak zbyli jen Keplík a já.
Prvním náhradníkem, kterého se ptám, je moje sestra Iva, ta nabídku přijala. Poté jsme byli několikrát odmítnuti (oslovovali jsme lidi, co mají se šifrovačkami už nějaké zkušenosti, a ti měli většinou už postavený vlastní tým). Nakonec nám sestavu doplnili dva Lukášové - Lukáš Křečan (na Bedně startuje za tým Hypopus) a Lukáš "Sajagi" Paluzga (obvykle tým Apollon).
Byl jsem zvědavý, jak se nám v improvizované sestavě povede, ale zároveň jsem se neubránil obavám. S Petrem, Honzou a Vlaďkou jsme před lety Černého racka zakládali, věřím jejich lušticím schopnostem a jejich nadšení pro hru. Nevěděl jsem, jak moc to v týmu, ve kterém kmenoví hráči tvoří menšinu, může být stejné.